Autoři

Michal Klíma

Předseda Českého národního výboru Mezinárodního tiskového institutu (CZ IPI). Předseda nadačního fondu obětem holocaustu. Místopředseda Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky.

Po maturitě na Akademickém gymnáziu v Praze, vystudoval Stavební fakultu Českého vysokého učení technického – obor Automatizované systémy řízení v investiční výstavbě a technickém rozvoji. Do roku 1989 pracoval jako programátor.

V roce 1989 spolupracoval na rozšiřování samizdatových Lidových novin a na jejich legálním vydávání. Od roku 1990 do roku 1997 byl ředitelem Vydavatelství a nakladatelství Lidové noviny – později Lidové noviny, a. s. V roce 1998 nastoupil do vydavatelství Economia, vydávajícího Hospodářské noviny, týdeník Ekonom a další odborné časopisy, kde byl postupně výkonným ředitelem, ředitelem internetové společnosti Economia Online, která vydávala web iHNed.cz a v letech 2003 do roku 2008 byl generálním ředitelem a předsedou představenstva Economia, a. s. a předsedou představenstva slovenského vydavatelství Ecopress, a. s.

V letech 2010 – 2011 pracoval jako generální ředitel největšího slovenského vydavatelství novin a časopisů Spoločnosť 7 Plus. Po návratu do ČR založil společnost Tablet Media, která vydávala tabletový týdeník Dotyk oceněný mezinárodní cenou jako nejlepší tabletový časopis v Evropě.

Od roku 2015 do roku 2017 byl generálním ředitelem vydavatelství deníkového a časopiseckého vydavatelství Vltava Labe Media.

Víc než dvě desítky let působil jako člen představenstva a viceprezident Světové asociace novin (dříve Mezinárodní federace vydavatelů novin) WAN – IFRA. Od počátku devadesátých let je také členem Mezinárodního tiskového institutu (IPI) jehož českou pobočku spoluzaložil v roce 2019.

V roce 2020 kandidoval do Rady České televize. Přestože získal ve Volebním výboru Sněmovny nejvíce hlasů ze všech kandidátů (s výjimkou jednoho pro něj hlasovali všichni přítomní členové), neprošel hlasováním ve Sněmovně.

Publikuje v denících, časopisech a na webových stránkách.